Vatican news


ČBK
Holy See Press Office
Návštěvnost


od 27.12.2003
Oblastní Charita Jihlava

Katolický týdeník

RC Monitor

Home

Vítejte na oficiálních stránkách jihlavské Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba. Naše farnost se nachází v diecézi brněnské a je tvořena společenstvím kolem farního kostela sv. Jakuba Většího a filiálních kostelů: sv. Ignáce z Loyoly, sv. Jana Křtitele a Nejsv. Srdce Ježíšova. Farnost byla založena v 13. století a od svého vzniku je spravována kněžími z řádu premonstrátů, který v roce 1121 založil sv. Norbert. Od r. 1591 dodnes je pod patronátem premonstrátů strahovských. Od r. 1703 je u kostela sv. Jakuba Většího také poutní kaple Panny Marie Bolestné. Budova fary je i řeholním domem, kde žije místní premonstrátská komunita. Věříme, že zde naleznete to, co o naší farnosti potřebujete vědět.
strahovští premonstráti v Jihlavě
Pořad bohoslužeb v neděli a během týdne v naší farnosti najdete v menu Bohoslužby > Aktuální týden.
V kapli P.M.Bolestné se bohoslužby konají každé pondělí, její historii najdete v Bohoslužby > Mariánské.
Ohlášky najdete v menu Ohlášky > Aktuální ohlášky. Události ve farnosti v menu Kalendář událostí.
Příležitost k svátosti smíření v naší farnosti je každý den v týdnu během celého roku. V konkrétním kostele přibližně půlhodiny před bohoslužbou ráno nebo večer. V neděli, kdy je bohoslužeb více, dle příchodu kněze.


Královské kanonii premonstrátů na Strahově byla poskytnuta evropská dotace na projekt "Kompletní rekonstrukce krovu a pláště střechy hlavní lodi a presbytáře kostela sv. Jakuba Většího v Jihlavě". Celkové způsobilé výdaje jsou 30 920 629,76- Kč (z toho dotace z fondu ERDF 85%, ze státního rozpočtu 10%, soukromé zdroje příjemce 5%). Dodavatelem prací je firma BÁČA, Polička s.r.o. Nabídková, smluvní cena je 26 796 152,- Kč včetně DPH. Realizace akce: 1. 5. 2017 až 30. 4. 2019. Kostel je otevřen v obvyklém režimu. Vyhlídková věž je uzavřena. Po ukončení oprav bude prostor krovu a větší část kostela zpřístupněna veřejnosti. Průběh rekonstrukce můžete průběžně sledovat přes link AKTUÁLNÍ INFO ZDE.

Aktuality

Cesta vývoje farního webu

Od dob, kdy se jihlavská farnost u sv. Jakuba objevila na internetu, uplynula už dlouhá doba (2002). A za toto období pochopitelně doznal web mnoha změn. V současné době web běží na redakčním systému, který odboural většinu práce, která se musela věnovat předešlým verzím. Přinášíme vám malou grafickou reportáž o vývoji našich internetových stránek."

Autor: Tomáš Štambera | Pokračování článku...

Farní zájezd do Říma

Farní zájezd (Jihlava – sv. Jakub a Zhoř) – ŘÍM 6.11. – 11.11.2009

Autor: admin | Pokračování článku...

Právě byl spuštěn nový farní web

Po letech provozu farních stránek pro Vás již několik týdnů připravujeme nový vzhled farního webu, který stránky oživí, zpřehlední a usnadní orientaci v menu. Samozřejmě nic není dokonalé a na webu se bude dál pracovat a dolaďovat nedostatky. Prosíme proto o trpělivost, pokud nenajdete všechno, co hledáte (zvláště v starších článcích nebo fotkách).

Autor: P. Petr, farář + webmasters | Pokračování článku...

Poutní zájezd do Brixenu a okolí

Informace pro ty, kdo se přihlásili na zájezd s farností Bechyně a P. Metodějem.

Autor: admin | Pokračování článku...

Čundr na Ameriku - 29.6.-1.7. 2009

V pondělí ráno jsme se vydali vstříc prázdninovému dobrodružství. Nejprve jsme zamířili do Prahy, kde jsme se měli zúčastnit jáhenského svěcení bratra Zachariáše. Ale ještě předtím navštívil otec Jeroným zubaře a já s Jakubem sochu Jana Žižky na Vítkově. Po svěcení a obědovém pohoštění jsme dali sbohem civilizaci a vyrazili jsme směr Český kras.

Autor: Magda Kodetová | Pokračování článku...

Pouť na Turzovku - 30. 5. 2009

V sobotu 30. května se několik rodin z naší farnosti vydalo v čele s otcem Mikulášem na pouť. Brzy ráno jsme vyjeli směr Brno a naším cílem bylo slovenské poutní místo Turzovka, ležící nedaleko česko-slovenských hranic. Počasí nebylo obzvlášť příznivé, kousek za Jihlavou se nad námi zatáhla obloha a do předního skla začaly vytrvale bubnovat dešťové kapky. Otec Mikuláš prohlásil, že kousek za Valašským Meziříčím se obloha vyjasní.

Autor: Katka Kodetová | Pokračování článku...

Hoher Dachstein (2995 m) - červen 2009

Tentokrát jsme se dali dohromady čtyři: P. Jeroným, P. Petr, P. Marian a Pavel Kazda. Jeroným všechno zinicializoval, Petr chtěl poznat vyšší hory, Marian je vždycky pro (všechno) a Pavel jako výborný parťák pro všechny akce.

Autor: P. Jeroným | Pokračování článku...

Farní odpoledne - 14. 6. 2009

Zahrada u kostela v Malém Beranově hostila 14. června farní odpoledne. Jestli někomu nechutná kuře, nepije kofolu a pivo a nenávidí lidi okolo sebe, tak byl asi nesvůj. Všem ostatním, kteří jednou za čas přežijí mastnou pusu a opálený nos, bylo hej. Pomalu si jdu lehnout a pořád cítím, jak mi trochu tloustne břicho. Nemyslete ale, že jsme tam pořád jen jedli a pili, odpoledne otevřela adorace a požehnání. Den to byl vskutku požehnaný. Díky všem, kteří se o to postarali

Autor: Johann Kodet | Pokračování článku...

První svaté přijímání dětí - 7. 6. 2009

Při slavnostní bohoslužbě o slavnosti Nejsvětější Trojice, v neděli 7. června, proběhlo v kostele sv. Ignáce První svaté přijímání dětí naší farnosti.

Autor: admin | Pokračování článku...

Slavnost sv. Norberta - 6. 6. 2009

V sobotu 6. června, v den liturgické slavnosti sv. Norberta, biskupa a zakladatele premonstrátského řádu (OPraem), jsme se sešli s farníky a přáteli našeho řádu, v 8:00 k slavnostní bohoslužbě v kostele sv. Ignáce.

Autor: P. Petr Ivan Božik | Pokračování článku...

Záznamů: 1541-1544 z celkem 1544   

Začátek | Předchozí | Následující | Konec 

Copyright © 2002 - 2018 svjakub.cz | site admin Jakub Kodet | Designed by Ladislav Palán & Tomáš Štambera
Developed by Robin Obůrka (eXtremeHost develop center)
Liturgický kalendář
Liturgický direktář
řádu premonstrátů 2018
Týden s Božím slovem
Neděle s dětmi
Katecheze pro děti
K zamyšlení
Být křesťanem znamená být poutníkem až do příchodu do Otcova domu.
Aurelius Augustinus (354 - 430), biskup katolické církve
Kancelář

Návštěvní hodiny ve farní kanceláři jsou obvykle:

PO, ST, PÁ 9 - 11 a 15 – 17.

Schůzku je vždy lepší si předem domluvit. Setkat s knězem se můžete vždy v kostele v čase před a po bohoslužbě.
Více v menu KONTAKTY.

Novinky

4.9.2018
Nabídku farních aktivit v školním roce 2018/19 najdete v menu "Farní aktivity". Některé začínají v září, další v říjnu. Informace jsou vkládány postupně k jednotlivým aktivitám.

4.9.2018
Informace pro snoubence hodlající uzavřít sňatek v naší farnosti najdete v menu "Ohlášky > Církevní sňatek".

2.9.2018
Informace a přihlášku k ministrantským schůzkám v novém školním roce najdete v menu "Farní aktivity > Ministranti".

29.7.2018
Informace a přihlášku k náboženství dětí ve školním roce 2018/19 najdete v menu "Farní aktivity > Výuka náboženství".

7.5.2018
Na stránkách farnosti byl přidán klikací odkaz na nové zpravodajství "Vatican News", najdete jej v levé části stránky.

24.1.2018
Stručný přehled některých důležitějších události v životě naší farnosti v roce 2018 najdete v menu "Kalendář událostí". Je průběžně aktualizován.

27.11.2017
Na stránkách byla přidána záložka v menu "Péče o objekty > Další informace".

Další novinky...Biskupství brněnské


Strahovský klášter