Vydáno: 6.3.2025 | Autor: P. Marian | Zpět
Minulou neděli 23. 2. byla nedělní sbírka na Haléř svatého Petra – do rukou papeže Františka na pomoc potřebným – 31.221 Kč, Pán Bůh zaplať.
Dnešní neděli 2. 3. je po mši sv. u sv. Ignáce farní kavárna. Srdečně zveme.
Dnešní neděli 2. 3. od 15 h v kostele sv. Ignáce je modlitba Korunky k Božímu milosrdenství a pobožnost Mariánské družiny
Dnešní neděli 2. 3. od 16 h ve farním sále povídání o pouti za sv. Ladislavem s P. Vavřincem. pozvánka
Ve středu 26. 2. od 9 h na faře pravidelná vzdělávací přednáška paní Vlachové. Večer nebude setkání katechumenů a katecheze dospělých.
Blíží se doba postní.
Na Popeleční středu 5. 3. bude mše sv. s udílením popelce také večer v 18 h. Večer v 18 h bude mše sv. také v Rančířově. Ve Vyskytné mše sv. nebude.
V době postní zveme každý pátek od 17.15 na křížovou cestu v kostele sv. Jakuba. Jednotlivá společenství zveme k vedení těchto pobožností. Zapsat se mohou v sakristii u sv. Jakuba.
Příští neděli proběhne u sv. Jakuba po mši svaté v 10.30h Farní kavárna, kterou připravuje mládež. Během ní máte možnost přispět na pastoraci mládeže v naší farnosti.
V sobotu 15. 3. při ranní mši sv. bude společné udílení Svátosti nemocných.
V sobotu 22. 3. od 14 h chystáme postní duchovní obnovu s P. Karlem Satoriou – „Živá naděje je víc než optimismus“.
V neděli 23. 3. se u sv. Jakuba uskuteční tradiční Misijní jarmark na podporu misie.
V pátek 4. 4. vyrazíme večer na tradiční postní pěší pouť Železný poutník, kdy poutí spojíme a navštívíme dvě jubilejní místa tohoto Jubilejního roku – Svatý Kopeček a Svatý Hostýn. info
V sobotu 5. 4. od 16 h ve farním sále Vzpomínka na Zuzanu (jihlavský farní časopis).
V postní době je možnost opět se zapojit do Postní almužny, kterou pořádá Oblastní charita Jihlava. Peníze za odřeknuté požitky, které ušetříte během postního období, můžete vložit do papírové postničky, která je k dispozici v kostele. Tyto prostředky poté církev prostřednictvím místních Charit využije na sociální pomoc potřebným.
Plánujeme společnou výpravu mládeže na pouť do Říma v rámci Jubilejního roku. Pouť proběhne od 28. července do 3. srpna. Přihlašování je do 18. března. Jestli ti je od 16 do 30 let, přidej se k nám a zkontaktuj Monču Skoumalovou nebo Majdu Piáčkovou. Více info o výpravě naší mládeže najdete na jejím webu. Více info o pouti samotné naleznete na webu jubileum2025.cz. info
Skončila první etapa opravy kostela sv. Ignáce. Začne druhá – interiér. Stále prosíme o jakoukoliv finanční pomoc, i na zaplacení půjček. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 16. 2. to bylo 45.390 Kč. Další sbírka je v neděli 16. března. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.
Aktuální bohoslužby zde.
A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný týden.